Syyskokous ja lokakuun klubi-ilta

Maanantaina 28.10.2019 klo 17:00-20:00 Tieteidentalo, Kirkkokatu 6 Helsinki

Seuran syyskokouksessa valitaan hallitus vuodelle 2020 ja klubi-illassa kuullaan kesän '19 kenttätyöleiristä sekä suunnitellaan ensi vuoden ohjelmaa.

ilmoittaudu

Ilmoittaudu mukaan, jotta osaamme varata tarpeeksi tuoleja, kahvia ja pullaa!

Illan ohjelma:

17:00 - 18:00 Esitys kesän 2019 kenttätyöleiristä

18:00 - 19:00 Syyskokous: hallitus & toimintasuunnitelma

19:00 - 20:00 Kesän 2020 kenttätyöleirin jne. suunnittelua

Onko sinulla idea toimintasuunnitemaan? Asia, jonka haluaisit esityslistalle? Henkilö, jota haluaisit ehdottaa hallitukseen? Lähetä se mas@mas.fi 12.10.2019 mennessä. Esityslista jaellaan jäsenistölle sääntöjemme mukaa 14.10.2019.

Seuran toiminnan laajenemisen myötä meillä on paljon toimia vapaana eli jos sinulla on yhtään ylimääriäistä aikaa, mieti missä voisit auttaa ja tule paikalle (tai skypeen) keskustelemaan siitä lisää. Esimerkiksi seuraavia olisi tarjolla:

  • Sihteeri hoitamaan seuran juoksevia asioita kuten tilaisuuksia, laskuja, maksuja, pöytäkirjoja jne.
  • Tiedottaja hoitamaan seuran nettisivuja, julkaisemaan jäsentiedotetta tai jopa somettamaan
  • Kuva&video toimittaja käymään läpi runsasta kuva ja videomateriaaliamme
  • Arkistotutkijoita digitoimaan ja jäsentämään museoviraston "hylkyarkistoa"

Kenttätyöleiristä meillä on paljon kuvia ja videota sekä pinnalta että pinnan alta. Yritämme kasata niistä esityksen, joka kertoisi mahdollisimman kattavasti mitä siellä tapahtui, mikä onnistui ja mikä ei ihan :-)

Illan päätteeksi - ehkä edellisestä viisastuneena - suunnitellaan ensi vuoden ohjelmaa, erityisesti kenttätyöleiriin ja muihin esiin tuleviin toiveisiin liittyen - tule siis paikalle kertomaan niistä.