Meriarkeologisten kenttätöiden esittelytilaisuus

Tervetuloa seuramme meriarkeologisten kenttätöiden tulosten avoimeen esittelytilaisuuteen

 

Mitä? Meriarkeologisen seuran kenttätöihin osallistuneet vapaaehtoiset sekä meriarkeologit kertovat kauden tutkimusleireillä ja -matkoilla saavutetuista tuloksista ja niiden tulkinnasta.

Missä? Tieteiden talon väistötilassa Töölössä eli entisessä kauppakorkeassa sekä verkossa

Milloin? Torstaina 30. 9. 2021 klo 18 alkaen

Verkkolähetys on kaikille avoin eikä vaadi ilmoittautumista, mutta paikan päällä osallistujamäärää voidaan joutua rajoittamaan kulloinkin voimassa olevien koronarajoitusten mukaisesti, jolloin paikat täytetään ilmoittautumisjärjestyksessä. Varmista siis paikkasi ilmoittautumalla täällä. Tänään 29.9. ilmoittautumistilanne on vaatimaton eli 2/3 paikoista vielä vapaana => tervetuloa paikanpäällekin.

Youtube-stream: https://youtu.be/koIIgIX-iuw

TERVETULOA!

Share