Olemme mukana SeaFocus Summitissa

Meriarkeologinen seura mukana SeaFocus Summitissa 5.10.2023

Seuramme on solminut yhteistyösopimuksen SeaFocus Internationalin kanssa ja olemme nyt SeaFocus Summitissa ensimmäistä kertaa esittelemässämme tieteellistä toimintaamme kansainvälisille merenkulku- ja logistiikka-alan päättäjille alan hyväntekeväisyysjärjestönä. SeaFocus Summit on alan tärkeimpiä tapahtumia Euroopassa varsinkin nyt, kun Finnlinesin uutuusalus M/S Finnsirius lähtee tapahtumaristeilylle konferenssin päätteeksi. Meriarkeologinen seura on mukana risteilyllä ja tarjoaa osanottajille mahdollisuuden sukeltaa virtuaalisesti hienoimpiin 3D-hylkymalleihimme. Seuramme tavoitteena on solmia strategisia sponsorisopimuksia alan suurimpien teollisuusyhtiöiden kanssa ja päästä alan "omaksi" hyväntekeväisyysjärjestöksi, joka voisi nostaa vedenalaisen kulttuuriperinnön tunnettuutta ja merkityksellisyyttä kansainvälisesti sen ansaitsemalle tasolle.

Lisätietoja tapahtumasta: seafocus.international/summit-2023-programme

Lisätietoja SeaFocus Internationalista: ulla.keino@seafocus.international 

Lisätietoja Meriarkeologisesta seurasta: puheenjohtaja@mas.fi

 

 

Share