Porkkala-elokuva ja syyskokous

Porkkala-elokuva, katsaus kuluneeseen kauteen ja seuran syyskokous Tieteiden talossa, Helsingissä 25.10.2022.

Aika: Tiistaina 25.10.2022, elokuva klo 17, katsaus klo 18 ja syyskokous klo 19

Paikka: Tieteiden talo, Kirkkokatu 6, Helsinki

Etäyhteys: Teams - ohjeet ja linkki sivun lopussa

Illan aloittaa elokuva, joka on Suomen Majakkaseuran uusin tuotos: "Majakoiden ja luotsien Porkkala sodassa ja rauhassa", jossa lienee mukana myös jäseniemme kuvamateriaalia. Elokuvan jälkeen puheenjohtajamme esittelee kuluneen kauden kenttätöiden alustavia tuloksia ja illan päättää seuramme syyskokous, jossa valitaan uusi hallitus ja sen puheenjohtaja eli aivan loistava tilaisuus vallankumouksen tekemiseen :-) Ai niin, syyskokouksessa esitellään myös ensi kauden toimintasuunnitelma ja budjetti.

TERVETULOA!

Microsoft Teams meeting

Join on your computer, mobile app or room device

Click here to join the meeting

Meeting ID: 354 576 925 377
Passcode: LzQZrw

Download Teams | Join on the web

Learn More | Meeting options

 

 

Share