Puheenjohtajastamme vuoden sukeltaja

Sukeltajaliitto nimesi vuosikokouksessaan 6.4. seuramme puheenjohtajan Markku Luodon vuoden sukeltajaksi. Markku kiittää kunniasta ja toteaa sen kuuluvan myös kaikille Suomen Meriarkeologisen Seuran sekä Nousu ry:n jäsenille, jotka ovat jäsenmaksuillaan ja osallistumisellaan mahdollistaneet Porkkalan Hylkypuiston perustamisen, joka lienee merkittävästi vaikuttanut palkintoon.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vuoden sukeltajaksi valinta on hieno tunnustus tehdystä työstä ja kannustaa edelleen jatkamaan vedenalaisen kulttuuriperintömme saavutettavaksi tekemistä monipuolisessa yhteistyössä kaikkien sukeltajien kanssa, joita Sukeltajaliitto Suomessa edustaa. Hyvin alkanut koulutusyhteistyö hylkysukelluskurssin suunnittelussa ja toukokuussa jakoon tuleva Sukeltaja-appi konkretisoivat yhteistoimintaamme myös tuoreemmissa kohteissa viihtyville sukeltajille.

Share